Protokół z posiedzenia Komisji Gospodarki i Budżetu w dniu 23.01.2017 r.

Protokół nr 24/2017

z posiedzenia Komisji Gospodarki i Budżetu

które odbyło się w dniu 23.01. 2017 r. w godz. 1300- 1410

w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Mirosławcu

Obecni na posiedzeniu członkowie Komisji oraz zaproszeni goście wg załączonych do protokołu list obecności ( zał. nr 1 i nr 2).

  1. Otwarcie 24posiedzenia Komisji Gospodarki i Budżetu.
  2. Stwierdzenie quorum.
  3. Przyjęcie porządku obrad Komisji.
  4. Przyjęcie protokołówz poprzednichposiedzeńKomisji.
  5. Rozpatrzenie wniosku o zatwierdzenie taryf zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.
  6. Zaopiniowanie projektów uchwał.
  7. Wolne wnioski i zapytania.
  8. Zamknięcie posiedzenia.

Ad.1

Otwarcie 24  posiedzenia Komisji Gospodarki i Budżetu.

O godz. 1300 Przewodniczący Komisji Gospodarki i Budżetu Piotr Suchojad otworzył 24  posiedzenie Komisji, witając członków Komisji oraz zaproszonych gości.

Ad.2

Stwierdzenie quorum.

Przewodniczący Komisji po przeanalizowaniu listy obecności poinformował, iż w posiedzeniu uczestniczy 5 członków Komisji, co stanowi quorum pozwalające na obradowanie i podejmowanie prawomocnych decyzji.

Nieobecny: radny Józef Ryźlak.

Ad.3

Przyjęcie porządku obrad Komisji.

Porządek obrad stanowi załącznik nr 3 do niniejszego protokołu.

Przewodniczący Komisji Piotr Suchojad zwrócił się z zapytaniem dotyczącym propozycji zmian do przedłożonego porządku obrad.

W związku z brakiem zmian do przedłożonego porządku obrad przystąpiono do realizacji kolejnego punktu.

Ad.4

Przyjęcie protokołów  z poprzednich  posiedzeń  Komisji.

W związku z brakiem zastrzeżeń przystąpiono do przyjęcia protokołu z 22 posiedzenia Komisji.

Głosowanie:

Za-5

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja gospodarki i Budżetu w głosowaniu jawnym, jednogłośnie przyjęła protokół z 22  posiedzenia Komisji.

W związku z brakiem zastrzeżeń przystąpiono do przyjęcia protokołu ze wspólnego posiedzenia Komisji stałych.

Głosowanie:

Za-5

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja RGospodarki i Budżetu w głosowaniu jawnym, jednogłośnie przyjęła protokół ze wspólnego posiedzenia Komisji stałych.

Ad.5

Rozpatrzenie wniosku o zatwierdzenie taryf zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.

Na posiedzenie Komisji przybył Dyrektor ZECWiK sp. z o.o. w Mirosławcu Roman Stefaniak.

Wniosek o zatwierdzenie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków stanowi załącznik nr 4  do niniejszego protokołu.

Dyrektor ZECWiK Roman Stefaniak poinformował, iż taryfy opracowano zgodnie z przepisami ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz przepisami wykonawczymi w/w ustawy. Ceny zawarte w taryfie określono na podstawie niezbędnych przychodów dla prowadzenia  działalności w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Mirosławiec. Zaproponowane stawki  na okres od  01.03.2017 r. – do28.02.2018 r. wynoszą: 3,73 zł za m3 wody ( wzrost o 0,13 gr. za  m3) oraz 5,97 zł za m3 ścieków (wzrost o 0,20 gr. za m3). Dodał, iż tabela „D” w załączonym wniosku o zatwierdzenie taryf przedkłada się na  pozostałe wyliczenia które zostały  przedstawione przez spółkę.

Radny Grzegorz Różycki zwrócił się z zapytaniem, czy przedstawione stawki opłat zaproponowane zostały  na podstawie wyliczeń, czy na podstawie danych statystycznych?

Roman Stefaniak poinformował, iż ceny taryf za wodę i ścieki wyliczone zostały na podstawie  przeprowadzonych wyliczeń.  Dodał, iż obliczając wysokość  taryf nie można opierać się na danych statystycznych.

Radny Grzegorz Różycki zwrócił się z zapytaniem, czy przeprowadzone zostały roczne wyliczenia dotyczące  zużycia wody i ścieków w gospodarstwach domowych na terenie Gminy Mirosławiec?

Roman Stefaniak poinformował, iż nie można jednoznacznie dokonać takich wyliczeń, bowiem wyliczenia zależą od wielu czynników, między innymi od tego czy jest to dom, czy też może mieszkanie.  

Radny Grzegorz Różycki porównując stawki taryf za wodę i ścieki, które obowiązywać będą w gminach ościennych poinformował, iż zaproponowane stawki opłat w Gminie Mirosławiec nie są wysokie.

Radny Wasilij Głuscow zwrócił się z zapytaniem czy w pozycji usługi obce zawarte zostały kwoty dla przewoźników za wywóz nieczystości?

Roman Stefaniak poinformował, iż w usługach obcych zawarte zostały środki finansowe między innymi dla przewoźników dostarczających ścieki do oczyszczalni w Mirosławcu. Dodał, iż w momencie przejęcia sieci kanalizacyjnej w Orlu i w Próchnowie spółka będzie musiała podjąć decyzję o ewentualnym zakupie samochodu do wywozu nieczystości. Będzie musiała zostać przeprowadzona analiza kosztów, co będzie korzystniejsze dla spółki.

Radny Wasilij Głuscow zwrócił się z zapytaniem, czy na zbiorniku bezodpływowym w Jabłonkowie założony został licznik, tak jak było to zaplanowane?

Roman Stefaniak poinformował, iż licznik nie został założony. Jednak samochód, który odbiera ścieki ze zbiornika w Jabłonkowie i dostarcza je do oczyszczalni ścieków w Mirosławcu, jest rozliczany bardzo skrupulatnie z ilości ścieków.

Radny Paweł Krawczyk zwrócił się z zapytaniem dlaczego licznik nie został zamontowany?

Roman Stefaniak poinformował, iż urządzenie nie zostało zamontowane z uwagi na cenę zakupu oraz między innymi przez fakt, iż rozliczenie ścieków obecnego przewoźnika nie odbiega od rozliczeń  poprzedniego przewoźnika.

Radny Grzegorz Różycki zwrócił się z zapytaniem, czy istnieje możliwość wprowadzenia na terenie Gminy dwóch grup taryfowych dla gospodarstw domowych oraz odbiorców przemysłowych?

Dyrektor ZECWiK poinformował, iż w zakresie zbiorowego  zaopatrzenia w wodę jak i zbiorowego odprowadzania ścieków wyłoniono zasadniczo jedną podstawową grupę taryfową odbiorców usług. Obejmuje ona zarówno gospodarstwa domowe jak i odbiorców przemysłowych i pozostałych. Stan ten podyktowany  został faktem braku możliwości udokumentowania różnic kosztów zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, jak i jednakowym przeznaczeniem pobranej wody.

Radny Grzegorz Różycki zwrócił się z zapytaniem, kiedy nastąpi skanalizowanie w 100% miasta?

Roman Stefaniak poinformował, iż w centrum miasta są miejsca, gdzie nie ma podłączenia do kanalizacji. Ponadto nie ma przepisu, który zmusiłby osobę do przeprowadzenia sieci kanalizacyjnej przez prywatną działkę.

Radny Paweł Krawczyk zwrócił się z zapytaniem o wygrodzony obiekt znajdujący się na ulicy Jastrzębiej w Mirosławcu.

Roman Stefaniak poinformował, iż jest to przepompownia ścieków.

Radny Paweł Krawczyk poinformował, iż przepompownia znajduje się na środku działki. W momencie ogrodzenia sąsiadujących z przepompownią działek, droga zostanie zwężona na szerokość jednego  auta. W związku z powyższym zwrócił się z wnioskiem o przeniesienie przepompowni w inne miejsce, które nie będzie kolidować z działkami budowlanymi oraz z  istniejącą drogą.

Radny Wasilij Głuscow poinformował, iż z przedstawionego rachunku zysków i strat wynika, iż spółka wyszła na plus.

Roman Stefaniak poinformował, iż należy tylko się cieszyć, że zysk spółki był na plus.

Radny Grzegorz Różycki wyraził zdanie, iż nikt nie zauważa, że rzeczy, które muszą zostać wykonane wymagają nakładu środków finansowych.

Roman Stefaniak poinformował, iż spółka stara się dokonywać niezbędnych remontów i modernizacji urządzeń. Dodał, iż  każde z ujęć wody dostosowane zostało do agregatu prądotwórczego.

W związku z brakiem dalszych pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie taryf zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Mirosławiec dla Zakładu Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Mirosławcu.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-2

W wyniku głosowania, Komisja Gospodarki i Budżetu w głosowaniu jawnym, 3 głosami „za”, brakiem głosów „przeciw” oraz 2 głosami „wstrzymującymi się” pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie taryf zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Mirosławiec dla Zakładu Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Mirosławcu.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 5  do niniejszego protokołu.

O godz. 1335 posiedzenie opuścił Dyrektor ZECWiK Roman Stefaniak.

Ad.6

Zaopiniowanie projektów uchwał.

  • w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie  działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Mirosławiec.

Sekretarz Gminy poinformowała, iż rada gminy w drodze uchwały stanowiącej akt prawa miejscowego określa wymagania jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych  i transportu nieczystości ciekłych. Szczegółowy sposób określania w/w wymagań określony został w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 14 marca 2012 r.

w sprawie szczegółowego sposobu określania wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych z którego wynika, że powinny być one określone w sposób precyzyjny, zrozumiały, niedyskryminujący konkurencji oraz nieutrudniający dostępu do rynku przedsiębiorców świadczących usługi w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych oraz zapewniający należytą ochronę zdrowia i życia ludzi oraz środowiska.

Radny Paweł Krawczyk zwrócił się z zapytaniem, czy wymagania określone w przepisach są spełniane przez przedsiębiorców?

Sekretarz Gminy poinformowała, iż wymagania muszą być spełnione, jeśli przedsiębiorca chce uzyskać pozwolenie na prowadzenie działalności.

W związku z brakiem dalszych pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się
o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie  działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Mirosławiec.

Głosowanie:

Za-5

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania, Komisja Gospodarki i Budżetu w głosowaniu jawnym, jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie  działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Mirosławiec.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 6  do niniejszego protokołu.

  • w sprawie wymagań, jakie powinien spełnić przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami, prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych
    i ich części.

Sekretarz Gminy poinformowała, iż rada gminy w drodze uchwały stanowiącej akt prawa miejscowego określa wymagania jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się  o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie: ochrony przed bezdomnymi zwierzętami, prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, prowadzenia grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części.

W związku z brakiem pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie wymagań, jakie powinien spełnić przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami, prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części.

Głosowanie:

Za-5

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania, Komisja Gospodarki i Budżetu w głosowaniu jawnym, jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie wymagań, jakie powinien spełnić przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami, prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 7  do niniejszego protokołu.

  • o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mirosławcu.

Sekretarz Gminy poinformowała, iż z dniem 1 stycznia 2017 roku weszła w życie ustawa z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”. W myśl zapisów ustawy wsparcie z zakresu instrumentów polityki na rzecz rodziny jest zapewnienie jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia dziecka, u którego zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu oraz wsparcie w formie pomocy asystenta rodziny jest realizowane przez jednostki organizacyjne realizujące wspieranie rodziny.

W związku z brakiem pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Mirosławcu.

Głosowanie:

Za-5

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania, Komisja Gospodarki i Budżetu w głosowaniu jawnym, jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mirosławcu.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 8  do niniejszego protokołu.

 

  • w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów dzierżawy na nieruchomości stanowiące własność Gminy Mirosławiec.

Sekretarz Gminy poinformowała, iż Uchwała Nr XXI/131/2008 Rady Miejskiej w Mirosławcu z dnia 31 marca 2008 r. w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy Mirosławiec w § 9 upoważnia Burmistrza Mirosławca do zawierania umów na czas oznaczony dłuższy niż 3 lata lub na czas nieoznaczony, natomiast nie przewiduje upoważnienia do zawierania kolejnych umów dotyczących tej samej nieruchomości. W związku z powyższym na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 9 lit. a ustawy z dnia8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym wymagana jest zgoda Rady Miejskiej. Zgodnie z przepisem art. 37 ust. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy wymaga zgody Rady Miejskiej.

Radny Paweł Krawczyk zwrócił się z zapytaniem, czy przedstawione stawki opłat dotyczą również terenów na wsiach, czy też może stawki są różne dla miasta i wsi?

Sekretarz Gminy poinformowała, iż wysokość obowiązujących stawek zostanie sprawdzona, a odpowiedź udzielona podczas posiedzenia RM.

W związku z brakiem dalszych pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów dzierżawy na nieruchomości stanowiące własność Gminy Mirosławiec.

Głosowanie:

Za-5

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania, Komisja Gospodarki i Budżetu w głosowaniu jawnym, jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów dzierżawy na nieruchomości stanowiące własność Gminy Mirosławiec.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 9   do niniejszego protokołu.

  • w sprawie zmian w budżecie Gminy i Miasta Mirosławiec na 2017 rok.

Skarbnik Gminy Alicja Michor poinformowała, iż w budżecie Gminy i Miasta Mirosławiec zwiększa się dochody budżetowe w kwocie 70.139,00 zł z tytułu:  ustalonych na 2017 rok wielkości dochodów budżetu państwa związanych z realizacją zadań zleconych jst w kwocie 38.400,00 zł, końcowego rozliczenia projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu wałeckiego” w kwocie 25.739,00 zł, zwrotu nienależnie pobranych świadczeń wraz z odsetkami wypłaconych przez MGOPS i dokonanych po zakończeniu roku budżetowego, w którym została przyznana dotacja w kwocie 6.000,00 zł. Zwiększenie wydatków następuje w kwocie 70.139,00 zł z przeznaczeniem na: zwiększenie planu finansowego wydatków na realizację projektu pn. „Dobra przestrzeń- plan Rewitalizacji dla Gminy i Miasta Mirosławiec na lata 2017-2024” w kwocie 64.139,00 zł, przekazanie do budżetu wojewody należnych zwrotów dotacji wraz z odsetkami z tytułu świadczeń wykorzystanych niezgodnie z przeznaczeniem, lub pobranych w nadmiernej wysokości w kwocie 6.000,00 zł.  Przemieszczenia wydatków wynikają z dostosowania planu do przewidywanego wykonania na dzień 31 stycznia  2017 r. w kwocie 72.569,00 zł na:  zadanie pod nazwą „Budowa sieci oświetlenia ulicznego ul. Sprzymierzonych w Mirosławcu w stronę j. Kosiakowo- ostatni odcinek” (zabezpieczenie środków) w kwocie 51.000,00 zł, uregulowanie stanu prawnego drogi w Mirosławcu- zamiana działek w kwocie 5.700,00 zł, dofinansowanie usług wyłapywania i przekazywania  bezdomnych zwierząt do schroniska w kwocie 3.000,00 zł, realizację projektu pn. „Dobra przestrzeń- plan Rewitalizacji dla Gminy i Miasta Mirosławiec na lata 2017-2024” w kwocie 12.869,00 zł.

W  związku z brakiem pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy i Miasta Mirosławiec na 2017 rok.

Głosowanie:

Za-5

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania, Komisja Gospodarki i Budżetu w głosowaniu jawnym, jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy i Miasta Mirosławiec na 2017 rok.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 10  do niniejszego protokołu.

  • w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego w 2017 r.

Skarbnik Gminy Alicja Michor poinformowała, iż zaciągnięcie kredytu przewidziano na sfinansowanie planowanego  deficytu budżetu  Gminy oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań wynikających z zaciągniętych kredytów i pożyczek.

Przewodniczący Komisji zwrócił się z zapytaniem, w jaki sposób zaciągnięcie kredytu wpłynie na planowane inwestycje?

Skarbnik Gminy poinformowała, iż  poza sfinansowaniem deficytu budżetowego planowany kredyt zostanie przeznaczony na sfinansowanie zaplanowanych w budżecie gminy na 2017 rok zadań inwestycyjnych.

W związku z brakiem dalszych pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego w 2017 r.

Głosowanie:

Za-5

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania, Komisja Gospodarki i Budżetu w głosowaniu jawnym, jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego w 2017 r.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr  11 do niniejszego protokołu.

  • w sprawie zaciągnięcia pożyczki z budżetu państwa na wyprzedzające finansowanie zadania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Skarbnik Gminy poinformowała, iż przedkładany projekt uchwały jest niezbędny do wystąpienia z wnioskiem do BGK w Szczecinie o udzielenie pożyczki w 2017 roku na wyprzedzające finansowanie operacji pn. „Przebudowa ulicy Sprzymierzonych w m. Mirosławiec, odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 177 do istniejącego przepustu” typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” dla poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz o wydanie opinii przez Regionalną izbę Obrachunkową w Szczecinie o możliwości spłaty przez Gminę pożyczki.

Sekretarz Gminy poinformowała, iż po podpisaniu umów na realizacje zadań, znana będzie wysokość poniesionych kosztów na inwestycje.

 W związku z brakiem pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie zaciągnięcia pożyczki z budżetu państwa na wyprzedzające finansowanie zadania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Głosowanie:

Za-5

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania, Komisja Gospodarki i Budżetu w głosowaniu jawnym, jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zaciągnięcia pożyczki z budżetu państwa na wyprzedzające finansowanie zadania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 12  do niniejszego protokołu.

Ad.7

Wolne wnioski i zapytania.

Przewodniczący Komisji poinformował, iż w okolicach Cmentarza Komunalnego, przy pojemniku na odzież używaną została przewrócona przenośna toaleta typu TOI-TOI.

Radny Grzegorz Plewa poinformował, iż w Mirosławcu Górnym nieznany sprawca dokonał pomalowania przystanku autobusowego, kilku bloków oraz sklepu.

Zamknięcie posiedzenia.

W związku z wyczerpaniem porządku obrad Przewodniczący  Komisji Gospodarki i Budżetu Piotr Suchojad  o godz. 1410  zamknął  24  posiedzenie Komisji.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Lidia Cybulska 21-02-2017 13:02:10
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Lidia Cybulska 21-02-2017
Ostatnia aktualizacja: Lidia Cybulska 06-03-2017 11:58:23